Çiğdem Okumuşlar

cigdemokumuslar1959 doğumlu Çiğdem Okumuşlar, İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi ve İlahiyat Fakültesi mezunu.  Öğrenmekten haz alan kişiliğiyle, Sosyoli Bölümünü de bitiren yazar, kendini şöyle ifade etmektedir; “Özgeci olmaya çalışan bir insanım”.

Gönlündeki sevdası olan tasavvuf ilmiyle 19 yıldır bilfiil çalışmalar yaparak ilgilenen Çiğdem OKUMUŞLAR zor geçen 25 yıllık esnaflığını ve ilginç hayatını tüm gerçekliğiyle kitap haline getirmiştir. Yani sadır dan satıra …

“Hayatın Ta Kendisi, egoyu minimize edip AN’da yaşamaktır.”

“Gerçek mutluluksa hizmet etmekle eş anlamlıdır. Çünkü kendimize hizmet etmekteyiz” diyen Çiğdem Okumuşlar, yazar kişiliğinin yanı sıra, yayıncılık ve işletmecilik ile de uğraşmaktadır.

6 ön

Hayatın Ta Kendisi

Hepimizin kuşkusuz çok çetin yaşam mücadeleleri olmuştur olacaktır. Aslolan, bu süreç içerisinde bulunduğun ortamın senin terbiye metodun oluşunu kavrayabilmektir.

Öyle zor anlar yaşanıyor ki, ama eminim sizin de içinizdeki o ses tıpkı bana seslendiği gibi size de sesleniyordur. “Bir öğretmen bile çalışkan talebeyle tembele aynı karneyi vermiyorsa o hiç vermez çünkü onun adı HAK,”

Bir de hal ve gidiş var, değil mi, genel kanaat, ona da ben şöyle diyorum; insan ilim karşısında eğilirmiş, güzel ahlak karşısında ise diz çökermiş. İlimlerin geldiği son nokta ERDEM. Hülasa herkes hayatının başrol oyuncusudur. Bu rolü güzel oynamak lazım. Rejisöre itiraz etmezsen, severek ve rolünün hakkını vererek icra etmen seni başrol oyuncusu yapar. Bu sahne senin için yaratılmadı mı zaten?..